▶PROFESYONEL YÖNETİM

Reception Hizmeti (Kartlı Giriş Çıkışlar), Güvenlik hizmeti, Teknik Destek ve Bakım hizmetleri, Temizlik hizmetleri, Bütçeleme, Raporlama, Muhasebe, Ön hukuk danışmanlığı ve Profesyonel Yönetim hizmetleri

▶ISITMA

Çatıda konumlandırılmış, doğalgazlı merkezi sistem kazanları ve fancoillerle ısıtma yapılacaktır. Her katın girişine kadar getirilecek tesisat borularının ağızlarına kalorimetre takılarak bırakılmıştır. Bu vesile ile katların özgürce hareket edebilmeleri sağlanacaktır. Fancoiller 4 borulu olacak, ısıtma ve soğutma aynı cihazlarla sağlanacaktır. Katların IT odalarına duyulacak ihtiyaçlar için VRF cihazların koyulabileceği yerler ve şaftlar mevcuttur. Bu sistemdeki tüm pompalar, enerji performans yönetmeliklerine uygun olarak frekans invertörlü seçilmiştir.

▶SOĞUTMA

Çatıda konumlandırılmış, merkezi soğutma sistemi için vidalı kompresörlü hava soğutmalı Chiller grupları kullanılmış ve yine her mağaza girişine kadar getirilecek tesisat borularının ağızlarına kalorimetre takılarak bırakılmıştır. Bu sistemdeki pompalarda frekans invertörlü seçilerek enerji tasarrufu amaçlanmıştır.

▶HAVALANDIRMA

Mekanların taze hava ihtiyaçları için çatıya enerji tasarruf amaçlı olarak ısı geri kazanım cihazları konulmuş ve bunlarında kanalları tesisat şaftlarından mağaza girişlerine kadar getirilmiştir. Her şaft çıkışına yangın ve volüm damperleri konulmuştur.

▶YANGIN KORUMA SİSTEMİ

Kapalı otoparklarda ve tüm mağaza ile ortak kullanım alanlarında Yeni Yangın yönetmeliklerine uygun olarak sprinklerle yangın söndürme sistemi yapılmış katlarda ayrıca yangın tüplü yangın dolapları uygulanmıştır.Yangın pompası olarak ULFM standartlarına uygun olarak imal edilmiş, yangın pompaları kullanılmış ve tüm alarm, siren ve ikaz kontrol sistemi ile donatılmıştır. Yangın sistemi için ayrı bir betonarme su deposu da yapılmıştır.

▶SIHHİ TESİSAT SİSTEMİ

Enerji tasarruf amaçlı olarak Frekans invertörlü kullanım suyu hidroforları kullanılmış, ayrıca sisteme su yumuşatma cihazı ilave edilmiştir.

▶OTOMASYON SİSTEMİ

Tüm sistem, Mekanik otomasyon (Isıtma-Soğutma- Havalandırma), karbon monoksit sistemleri, enerji faturalama, yangın algılama sistemleri, aydınlatma otomasyonu, kartlı geçiş ve güvenlik sistemleri, IP CCTV sistemi ve enerji otomasyonu ile birlikte tek bilgisayardan görülebilecek şekilde dizayn edilmiştir.

▶KAPALI OTOPARK HAVALANDIRMA SİSTEMİ

Otopark Havalandırması ve Duman Egzoz Sistemi kapsamında ; Otopark içinde kanal kullanma ihtiyacını ortadan kaldıran, Jet fanlı, Aksiyal egzoz ve taze hava fanlarının kombine kullanıldığı jet fanlı havalandırma sistemlerinin kullanılması öngörülerek dizayn yapılmıştır.

▶DUMAN TAHLİYE SİSTEMİ

Binada mevcut olan her bir galerinin çatısında yer alan alüminyum konstrüksiyonlu cam ışıklık sisteminin üzerinde iki adet duman tahliye amaçlı pencere yapılmıştır.

▶SİSMİK KORUMA SİSTEMİ

Çatıda konumlandırılmış, merkezi sistem cihazları ve tesisat boruları ile havalandırma kanalları gürültü ve deprem için sismik koruma sistemleri ile koruma altına alınmıştır.

Formu Doldurun
Sizi Arayıp Bilgi Verelim

0 216 388 0 898

0 532 638 1 444